Zmieniamy wystrój – donice na tarasie i w środku domu

Zmieniamy wystrój – donice na tarasie i w środku domu

Zmieniamy wystrój – donice na tarasie i w środku domu

Planujesz zmiany w swoim wnętrzu lub ogrodzie? Rozważasz, jak urozmaicić przestrzeń biura, restauracji lub hotelu? Odpowiedzią może być wprowadzenie do tych miejsc roślin w efektownych donicach. Wbrew pozorom możemy mówić tu o niebanalnych rozwiązaniach estetycznych i funkcjonalnych. Dlaczego? Przekonajmy się, sprawdzając możliwości, jakie dają nam donice na tarasie, w salonie czy pokoju biurowym.

Transformacja przestrzeni: wpleć naturę we wnętrza i ogród

Artykuły wyposażenia wnętrz jak wysokie donice ogrodowe to nie tylko sposób na dekorację, ale także na wprowadzenie do pomieszczeń oraz ogrodów żywych elementów. Rośliny doskonale ożywią i odświeżą każdą przestrzeń - sezon ogrodowy trwa cały rok!

Donice stanowią doskonałe rozwiązanie zarówno do wnętrz jak i do ogrodu, są estetyczne oraz wygodne. Dobrze dobrana donica pozwoli wyeksponować piękno roślin oraz zadba o ich prawidłowy rozwój. Wysokie donice ogrodowe to prawdziwe perełki wśród nich.

Od kuchni do tarasu: Wybór donic wg. stylów i roślin

Choć różnorodność kształtów, rozmiarów i stylów donic może przytłaczać, dzięki kilku prostym wskazówkom z łatwością dobierzesz idealne donice do swojego domu, biura, hotelu czy restauracji.

  • Styl nowoczesny - jeżeli urządzałeś przestrzeń w nowoczesnym stylu, doskonale sprawdzą się donice w minimalistycznych, geometrycznych kształtach. Wybierz donice wykonane z nowoczesnych materiałów, takich jak plastik czy metal. Modne są ostatnio także donice oświetlane.
  • Styl tradycyjny – zwolennicy tradycyjnych form powinni zwrócić uwagę na donice ceramiczne lub wykonane z innych naturalnych materiałów. Ważne, aby zwracać uwagę na to, jakiego rodzaju rośliny będą w nich uprawiane. Wysokie drzewka czy krzewy pięknie prezentują się w dużych, wysokich donicach, natomiast niskie i szerokie znakomicie nadają się dla roślin z szeroko rozłożonym systemem korzeniowym.

Podsumowując: sprytne triki na aranżacje z donicami

Zatem jak cleverly aranżować przestrzeń z wykorzystaniem donic? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań, możliwości i rodzaju przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji. Wykorzystanie wysokich donic pozwala na wyeksponowanie roślin i dodanie przestrzeni charakteru. Donice mogą być też ciekawym punktem zainteresowania, jeżeli zdecydujemy się na ich nietypowe ułożenie lub kompleksowy zestaw. Przy dobieraniu donic warto także wziąć pod uwagę oświetlenie - donice oświetlane nie tylko będą pięknie prezentować rośliny, ale mogą stanowić dodatkowe źródło światła w przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że najważniejsze jest dobro roślin - donica powinna dostarczać im odpowiednich warunków do wzrostu, dlatego też zawsze należy dopasować ją do potrzeb konkretnej rośliny.

Kompozycje roślin w donicach mogą stanowić prawdziwą ozdobę każdego domu, tarasu, biura, hotelu i restauracji. Dzięki nim przestrzenie te możemy wypełnić zielenią, co korzystnie wpływa nie tylko na ich estetykę, ale także na samopoczucie osób przebywających w ich otoczeniu.

Czy jest więc coś skuteczniejszego na ożywienie przestrzeni niż donice z żywymi roślinami?