W jaki sposób integrować pracowników?

W jaki sposób integrować pracowników?

Nie da się ukryć, że to właśnie oni stanowią najważniejszy kapitał w naszym przedsiębiorstwie. Pracownicy nie są tylko i wyłącznie robotami, którzy mają wykonywać beznamiętnie kolejne polecenia. Przede wszystkim warto traktować ich jak ludzi, dla których praca w naszej firmie powinna być nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością.

Ruch szarych komórek

Trudno wyobrazić sobie dobrego pracownika, który nie byłby w stanie szybko i błyskotliwie reagować na rozmaite sytuacje. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie zadań biurowych, chociaż rzecz jasna to właśnie tam przede wszystkim powinniśmy szukać największego potencjału intelektualnego. Nie da się jednak ukryć, że bardzo pomagają w tym okresowe gry integracyjne, w trakcie których musimy zmierzyć się z rozmaitymi zadaniami. Nie tylko pozwalają one ruszyć nasze szare komórki, ale przede wszystkim dają okazję integracji z innymi członkami zarówno zespołu, jak również innych działów. Gra TPM cieszy się naprawdę dużą popularnością, podobnie jak imprezy organizowane wewnętrznie przez dział HR w firmach o różnej liczbie zatrudnionych pracowników.

Wyjście na miasto

Może się to wydawać bardzo prymitywny sposób, który kojarzy się bardziej z balowaniem do białego rana i ciężką głową następnego dnia. Prawda jest jednak taka, że w każdym zawodzie przydaje się czasami odcięcie od rzeczywistości. Nasza głowa często nie wytrzymuje napięcia związanego z pracą i potrzebuje świeżego oddechu. Trochę przypomina to przebywanie w dusznym pokoju - wyjście na miasto z kolegami pracy może być niczym otwarcie okno na oścież. Oczywiście pozwala to również poznać naszych kolegów w całkowicie nowej sytuacji. Nie da się ukryć, że może to znacząco pomóc nam w przyszłości. Łatwiej być wyrozumiałym dla kogoś, kto opowie raz historię swojego życia i odkryje przed Tobą posiadanie bliźniaków, które są akurat w trakcie ząbkowania.

Balans pomiędzy pracą, a życiem

Na pierwszy rzut oka pracodawcy powinno przede wszystkim zależeć na tym, aby ich podwładni spędzali w firmie po kilkanaście godzin dziennie i wklepywali kolejne formułki do arkusza kalkulacyjnego. Prawda jest jednak taka, że takie działanie może przynieść wyłącznie krótkoterminowe korzyści. Nie da się ukryć, że już po jakimś czasie pracownicy będą mieli ogromny problem z motywacją do kolejnych działań. Z tego powodu warto czasami dać im luźniejsze zadania do wykonania nawet kosztem niewyrobienia się deadline'm.