Ogradzamy ogród i balkon taśmą – jak się do tego zabrać?

Ogradzamy ogród i balkon taśmą – jak się do tego zabrać?

Sezon wiosenny zbliża się wielkimi kokami – najwyższa więc pora by zadbać o nasze balkony i ogrody. Dziś opowiemy o tym, jak w tani, szybki i wygodny sposób ogrodzić teren. JA montuje się taśmę ogrodzeniową i gdzie takie rozwiązanie najlepiej zda egzamin? Sprawdźmy!

Taśma ogrodzeniowa – co to takiego

Taśma ogrodzeniowa to rodzaj osłony montowanej na ogrodzeniach ogrodowych czy balustradach balkonowych. Produkt ma postać taśmy o określonej szerokości. Pasy taśmy montujemy w równych odstępach na ogrodzeniu i montujemy specjalnymi klipsami dostarczonymi w zestawie. Wysokiej klasy taśmy ogrodzeniowe są najczęściej wykonane z polipropylenu – czyli materiału odpornego na działanie wilgoci, zmiennych temperatur i innych czynników atmosferycznych. Warto również wspomnieć o tym, że polipropylen nie ulega utlenianiu ani nie zmienia koloru pod wpływem działania promieni słonecznych. Materiał ten jest także odporny na działanie soli drogowej.

Taśma ogrodzeniowa – do jakiego rodzaju ogrodzeń ją zamontować?

Taśma ogrodzeniowa najlepiej sprawdza się z systemami ogrodzeniowymi wykonanymi z grubych drutów i prętów. Tak jak wspomnieliśmy, taśmę przytwierdzamy do ogrodzenia przy użyciu klipsów mocujących. Ten rodzaj zabezpieczenia najłatwiej jest zainstalować na podłużnych, wąskich, stalowych elementach. Taśmy raczej nie sprawdzą się w wypadku ogrodzeń drewnianych, szczególnie tych, z szerokimi sztachetami. Nie sprawdzi się również w wypadku ogrodzenia wykonanego z belek drewnianych rozmieszczonych poziomo. W wypadku ogrodzeń kutych sprawa jest uzależniona od projektu i kształtu danego ogrodzenia.

Tanie i efektowne ogrodzenie ogrodu

Zastosowanie taśmy do ogrodzenia jest bardzo korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem. Metalowe ogrodzenia systemowe, czyli te, które są najbardziej kompatybilne z taśmami ogrodzeniowymi, należą do obecnie najtańszych na rynku. Koszt zakupu i montażu stalowego ogrodzenia systemowego oraz dołączonych do niego taśm będzie najprawdopodobniej niższy, niż koszt montażu większości innych ogrodzeń. Montaż tego rodzaju systemów ogrodzeniowych należy do najprostszych i najszybszych. Podobnie sprawa wygląda w wypadku samych taśm – ich montaż jest również niezwykle prosty i powinna sobie z nim poradzić nawet osoba niezaznajomiona wcześniej z tematem. Naszym montaż systemu ogrodzenia stalowego z taśmami ogrodzeniowymi efektownym i korzystnym cenowo rozwiązaniem. Jest to rozwiązanie atrakcyjne dla osób, które chcą szybko, efektownie i przede wszystkim niskim kosztem ogrodzić posesję lub balkon.