Małe miasta w Polsce, które warto odwiedzić

Małe miasta w Polsce, które warto odwiedzić

W Polsce znajduje się wiele urokliwych małych miast, które zdecydowanie warto odwiedzić. Nie są tak popularne i pełne turystów, jak duże miasta, ale właśnie w tym cały urok! Jeśli chcesz spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku, tłumu ludzi oraz zakorkowanych ulic - odwiedź mniejsze miejscowości, które również mają wiele do zaoferowania! Sprawdź nasze propozycje.

Jasło - miasto w południowo-wschodniej Polsce

Jasło to miasto znajdujące się w województwie podkarpackim. Jest niezwykle urokliwe i z pewnością zachwyci wszystkich, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku. Przede wszystkim, warto się tam wybrać, gdy ciepłe dni zapowiada prognoza pogody. Jasło to niewielka miejscowość, która posiada przepiękny Rynek. Warto się tam wybrać na długi spacer i po prostu podziwiać ulice tego miasta. Znajduje się tam także Muzeum Regionalne. Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w tym mieście?  Niewiele osób wie, że Jasło nazywane jest stolicą polskiego wina! Każdego roku w sierpniu organizowane są w tym mieście międzynarodowe dni wina. Region ten słynie z winnic. To doskonała lokalizacja na weekend!

Sandomierz - województwo świętokrzyskie

Sandomierz to niezwykle urokliwe miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić! Przede wszystkim, główną atrakcją turystyczną jest klimatyczny Rynek, który przez wielu uważany jest za najpiękniejszy w Polsce. Znajdują się tam urokliwe kamienice oraz XIV-wieczny ratusz. Niedaleko rynku możemy znaleźć wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej, gdzie znajduje się rozbudowany system piwnic i tuneli. To świetna atrakcja dla wszystkich miłośników legend i historii. Warto spróbować także lokalnych przysmaków, z których słynie to piękne miasto, jak na przykład tłoczony sok jabłkowy, sandomierski cydr oraz krówki w kilkunastu odmianach.

Kazimierz Dolny - miasto w województwie lubelskim

Kolejnym ciekawym miastem, które warto odwiedzić jest Kazimierz Dolny. To urokliwe miasteczko położone nad Wisłą. Główną atrakcją turystyczną jest klimatyczny rynek, który za dnia tętni życiem i jest wypełniony licznymi straganami. Wśród atrakcji turystycznych warto wymienić także Górę Trzech Krzyży, z której roztacza się przepiękny widok na panoramę miasta. Okolice tego miasta słyną również z wąwozów, czyli wklęsłych form terenu. Przede wszystkim warto zobaczyć Korzeniowy Dół. To niezwykle urocze miasto, które spodoba się każdemu, kto szuka spokoju i pięknych widoków!