Jak sobie pościelisz... Czyli jak zaaranżować przytulną sypialnię?

Jak sobie pościelisz... Czyli jak zaaranżować przytulną sypialnię?

To, jak zorganizujesz sobie swoje miejsce do spania, wpływa na Twój komfort snu. Zdecydowanie lepiej zasypiać w miękkim łóżku w wyciszonym pomieszczeniu niż w niewygodnym fotelu z podkulonymi nogami. Jak zaaranżować swoją sypialnię? O co zadbać, aby sen był relaksem?

Łóżko musi być wygodne!

Wygodne łóżko w sypialni to kluczowy element, który wpływa na jakość snu każdego człowieka. Ten mebel musi mieć jednak odpowiedni materac. Jeśli nie wiesz, który będzie najlepszy, wybierz się do sklepu i go przetestuj!  W przypadku problemów z kręgosłupem lub alergii możesz skusić się na kupno specjalnego materaca (ortopedyczny, hipoalergiczny itd.). Pościel powinna być wykonana z oddychających i naturalnych materiałów (np. len, bawełna). Równie ważny jest rozmiar łóżka. W tym wypadku może ograniczać Cię jedynie wielkość pokoju. Najlepszym wyborem dla par są meble typu queen size i king size. Wezgłowie łóżka powinno być wykonane z łatwej w czyszczeniu miękkiej tkaniny, która wprowadzi element przytulności.

Ściany też są ważne

Wybierając kolory na ściany do sypialni, warto skupić się na tych delikatnych i pastelowych. Wówczas przestrzeń nie będzie krzykliwa, tylko będzie zapraszać Cię do relaksu. Możesz ją ożywić ciekawym obrazem, wieszając obręcze drewniane z łapaczami snów lub mocując półkę, na której postawisz zdjęcia z rodziną i przyjaciółmi. Poza tym w takim miejscu doskonale sprawdzą się np. panele drewnopochodne, laminowane lub fornir. Można także wykorzystać surowe deski, płyty wiórowe lub lamele ze specjalnym podświetleniem. Taka ściana będzie wyglądała efektownie i stylowo. W ten sposób można wykończyć całą jej powierzchnię lub jedynie jej niewielki fragment. Gdy sypialnia jest niewielka, powieś lustro, które optycznie powiększy przestrzeń.

Postaw na dodatki

Jak w każdym pomieszczeniu w domu dodatki mogą nadać przestrzeni charakteru. W sypialni na łóżku możesz niedbale, choć modnie, położyć ciepły koc, który dodatkowo przyda się podczas chłodniejszych nocy. Również poduszki w różnych rozmiarach umieszczone na łóżku będą wyglądały, jakby przywoływały Cię na drzemkę. Nie zapomnij o stolikach nocnych. Te małe praktyczne mebelki, na których postawisz lampkę, przydadzą się do przechowywania książek, telefonów i innych drobiazgów. Rośliny to doskonały sposób na wprowadzenie elementu świeżości i naturalnego piękna do sypialni. Bardzo efektownie będzie wyglądała duża donica betonowa z wielką monsterą. Na podłodze połóż dywanik – miło wstawać rano i czuć pod stopami miękką tkaninę.